#Digital Marketing

Kā pāriet uz Google Analytics 4

Palikušas mazāk nekā 100 dienas līdz Universal Analytics pārstās stādāt. Pēc mūsu novērojumiem joprojām daudzi uzņēmumi un speciālisti vēl nav ieviesuši Google Analytics 4 vai citu Google Analytics alternatīvu. Svarīgi ņemt vērā, ka gaidāmās izmaiņas ietekmēs ne tikai web analītiku, bet arī Google reklāmas.

Esam apkopojuši galvenās darbības, ko iesakām veikt, lai pārietu uz Google Analytics 4.

 

Google Analytics 4 (GA4):

- Iestatiet vismaz pamata Google Analytics 4 ar galvenajiem notikumiem. Neaizmirstiet saistošus notikumus atzīmēt kā reklāmguvumus un pievienot pielāgotas metrikas un dimensijas GA4 iestatījumos.

- Nomainiet datu saglabāšanas laiku (Data Processing) no 2 uz 14 mēnešiem.

- Pievienojiet maksājumu lapas (piem. paypal.com) pie Referral Exclusions, lai tie nepārņem pirkumu atribūciju.

- Izveidojiet BigQuery projektu ar maksas plānu. Free tier bezmaksas apjomam vajadzētu būt pietiekamam vairumam mazo un vidējo uzņēmumu.

- Savienojiet GA4 ar Google Ads, Search Console, BigQuery un citām atbilstošajām platformām.

- Universal Analytics iestatījumos atslēdziet automātisko Google Analytics 4 migrāciju.

- Salīdziniet UA ar GA4 un saviem iekšējiem datiem, lai uzzinātu iespējamās datu starpības turpmākajai UA vēsturisko datu un GA4 salīdzināšanai.

- Pielāgojiet pārskatus. Pielāgojiet standarta atskaites; izveidojiet pielāgotus pārskatus Explorations sadaļā, Looker Studio (Google Data Studio) vai citā vizualizācijas rīkā.

 

Google Ads:

  - Ja joprojām tiek izmantotas Universal Analytics importētās reklāmguvumu darbības, pēc iespējas ātrāk migrējiet uz Google Ads pikseļu reklāmguvumiem.

  - Izveidojiet Google Analytics 4 un/vai Google Ads mērķauditorijas, lai aizstātu mērķauditorijas, kuru pamatā ir Universal Analytics.

  - Ieviesiet Enhanced Conversions.

 

Kad esat pabeidzis migrēšanu, uzsāciet padziļinātu Google Analytics 4 izpēti. Piemēram:

- Sesiju un lietotāju skaitīšanas metodika. Piemēram, pusnakts neveido jaunu sesiju GA4, kā arī utm tagi.

- Aizmirstiet visu, ko zinājāt iepriekš par atlēcienu līmeni (Bounce Rate). Izlasiet par to, kā GA4 tiek aprēķināta iesaistīšanās (engagement).

-  Konversiju atribūcija. Dažādi pārskati un kategorijas lietotāju un sesiju atribūcijai. Kuros pārskatos tiek rādīta data-driven atribūcija un kuros –  pēc pēdējā apmeklējuma. Padoms : Ja redzat reklāmguvumu skaitļus bez decimāldaļām, visticamāk, tā nav data-driven atribūcija.

- Kā Reporting Identity iestatījumi un Google Signal ietekmē datus. Padoms: ja neredzat notikumus ar mazāk nekā 50 darbībām, visticamāk, ka ietekme ir.

- Kas ir kardinalitātes problēma pakalpojumā GA4 un kā tā ietekmē jūsu datus. Padoms: Ja savos pārskatos redzat (other) kategoriju, jums šī problēma ir aktuāla.

 

Mēs izveidojām arī datu skatu kurā var salīdzināt Universal Analytics un Google Analytics datus. Mūsu pieredzē, datu atšķirība ir no 1 līdz 6-9%, bet redzējām arī lielākas starpības, kas bieži ir dēļ iestatīšanas nepilnībām.

Nodrošiniet ka dati ir pietiekoši labi lai varētu uz tiem paļauties analizējot trendus un to izmaiņas, bet nemēģiniet dabūt lai GA4 dati ideāli sakrīt ar Universal Analytics vai kādu citu platformu. Visdrīzāk jums nesanāks un to laiku labāk ieguldīt citos darbos.

 

Google Analytics 4 ir pavisam jauns rīks un prasa vēl labākas zināšanas, kā tas darbojas + vēlams SQL prasmes. Par šo tēmu jau ir daudz satura, un tuvākajā laikā parādīsies arvien vairāk informācijas. 

Ja jums nepieciešama palīdzība ar Google Analytics 4 migrāciju vai ir aktuāli citi jautājumi par mārketinga datiem un analītiku, rakstiet mums uz Info.Latvia@iProspect.com